Prvi tekmovalni dan je za nami!

07.02.2024

Na prvi tekmi smučarskih skakalk na Ljubnem ob Savinji je Nika Prevc zasedla odlično 2. mesto, zaostala je samo za Avstrijko Evo Pinkelnig, tretja je bila Kanadčanka Alexandria Loutitt, odlična 5. pa Nika Križnar.

Po prvi seriji prve tekme na Ljubnem je bila v vodstvu Avstrijka Eva Pinkelnig z 91 metri ter 134,4 točkami, le točko je zaostajala Nika Prevc z 92 metri, imela pa je težave pri vožnji v iztek. Tretja je bila Kanadčanka Alexandria Loutitt z 89 metri ter 128,7 točkami. Nika Križnar je zasedala 10. mesto s 83.5 metri in 122,8 točkami, Katra Komar je s 87.5 metri in 120,4 točkami zasedala 11. mesto, Tina Erzar je do prvih točk skočila na 12. mestu s 86 metri in 119,5 točkami. Taja Bodlaj je bila 18. s 84.5 metri in 116,5 točkami, prve točke v karieri pa si je zagotovila tudi Jerica Jesenko z 80 metri ter 105,9 točkami na 29. mestu. Izven finala so ostale Ajda Košnjek s 76 metri ter 103,8 točkami na 33. mestu, Urša Vidmar z 79 metri in 102,0 točkami na 36. mestu ter Živa Andrič z 79 metri in 98,9 točkami na 37. mestu.

V finalni seriji je Jesenko z 79.5 metri in 215,7 točkami napredovala na 28. mesto. Mladinska olimpijska prvakinja, Taja Bodlaj, je skočila 82.5 metrov in je z 233,9 točkami končala na 20. mestu. Mlada Erzar je pristala pri 82 metrih, z 237,1 točkami pa je zasedla 17. mesto na prvi tekmi svetovnega pokala, na kateri je osvojila točke. Komar je s 85 metri ter 246,2 točkami končala na 11. mestu, velik skok naprej pa je z drugo oceno finala uspel Križnarjevi, ki je skočila 88 metrov, zbrala pa je 245,3 točk za končno 5. mesto. Napad na zmago je načrtovala Nika Prevc, ki je skočila 85 metrov, z 262,5 točkami pa je morala priznati premoč danes izjemni Evi Pinkelnig, ki je v finalu skočila 90.5 metrov, zbrala pa je 269,3 točk. Tretja je bila Kanadčanka Alexandria Loutitt z 88.5 metri in 258,9 točkami.